Artelier


Pedagodzy poprzednich warsztatów

Pedagodzy

Cezary Gójski  

          Przygodę ze skrzypcami rozpoczyna w 1987 roku zdając do Państwowej Szkoły Muzycznej im. St. Moniuszki w Warszawie. Tam przez 8 lat rozwija swoje umiejętności w klasie Józefa Laskowskiego. W 1995 roku kontynuuje naukę w Liceum Muzycznym im. K. Szymanowskiego w Warszawie u pedagogów: Marka Zebury i Pawła Rybkowskiego.

W roku 1999 podejmuje studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina, filia w Białymstoku (obecny Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina) w klasie wykł. Dariusza Garbacza. Podczas studiów czynnie uczestniczy w licznych seminariach, kursach, warsztatach i konsultacjach prowadzonych m. in. przez: N. Meyerscough, M. Rezler, T. Tomaszewskiego, K. Podejko, K. Olechowskiego, J. Staniendę.

Już na początku studiów nawiązuje stałą współpracę z orkiestrą Sinfonia Viva, której członkiem jest do dziś. W roku 2004 zdaje pomyślnie egzamin i podejmuje pracę w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Pracuje tam do roku 2009, gdzie przez ostatnie 2 lata pełni funkcję I skrzypka – I głos. Równocześnie w 2007 roku rozpoczyna pracę pedagogiczną na stanowisku nauczyciela skrzypiec w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Suwałkach, gdzie z pasją przekazuje wiedzę i umiejętności zdobyte u swoich mistrzów.

 

Gustaw Ciężarek 

      Ukończył Państwową Podstawową Szkołę Muzyczną w Szczecinie w klasie Romana Wolfa oraz Liceum Muzyczne im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie w klasie Michała Cebrija. Jest absolwentem klasy prof. Konstantego Andrzeja Kulki, prof. Mirosława Ławrynowicza, Prof. Romana Lasockiego i Dr. Andrzeja Gębskiego w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Ukończył staż artystyczny na kierunku kameralistyka w klasie prof. Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Wielokrotnie uczestniczył w Mistrzowskich Kursach Muzycznych w Łańcucie, w Zakopanem i Fromborku doskonaląc swoje umiejętności u takich mistrzów jak Marina Yashvili, Wolfgang Marschner, Roland Baldini, Robert Szreder, Helen Brunner. Dwukrotnie otrzymał stypendium na udział w Mistrzowskich Kursach Muzycznych w Goch (Niemcy). W maju 2009 został laureatem nagrody Grand Prix w konkursie "Zapomniana muzyka polska" organizowanego przez wydawnictwo muzyczne "Acte Prealable". W 2008 został laureatem II miejsca, oraz otrzymał nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu kompozytora holenderskiego na "XII Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej" w Krakowie. Jest laureatem makroregionalnych przesłuchań skrzypcowych w Poznaniu i ogólnopolskich przesłuchań skrzypcowych w Elblągu. Koncertował jako solista z orkiestrą Filharmonii Szczecińskiej, Opery na Zamku, Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, Międzynarodową Orkiestrą Młodzieżową Pomerania wykonując koncerty skrzypcowe Czjkowskiego, Wieniawskiego, Mendelsohna, Vivaldiego, Bacha W roku 2011 wraz z pianistką Soyeon Lim nagrał debiutancką płytę ze wszystkimi utworami kameralnymi Władysława Żeleńskiego wydaną w wydawnictwie Acte Prealable. Jest stypendystą Prezydenta Miasta Szczecina oraz Towarzystwa Przyjaciół Szczecina Od 2008 roku jest koncertmistrzem Łomżyńskiej Filharmoni Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego.

 

Łukasz Nazarczuk 

     Urodził się w 1982 roku w Szczecinie, gdzie ukończył liceum muzyczne w klasie skrzypiec prof. Władimira Ivanci1wa. Od roku 1999 corocznie uczestniczył w mistrzowskich kursach muzycznych. Między innymi u Vadima Brockiego, Mariny Jaszfili, Krzysztofa Jakowicza Bartosza Bryły i Roberta Szredera. Koncertował jako solista z polsko-niemiecką orkiestrą Pomerania pod batutą Wolfganga Shpitza. Był również trzykrotnym laureatem pierwszej nagrody szczecińskiego konkursu kompozytorskiego. W 2008 roku ukończył Akademie Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, pod kierunkiem profesora Michała Grabarczyka. Był członkiem wielu zespołów kameralnych z którymi występował w Polsce i za granicą. Jest współtwórcą wielu nagrań fonograficznych muzyki kameralnej. W 2009 roku ukończył mistrzowskie studia podyplomowe, o specjalizacji skrzypce barokowe, w Akademii Muzycznej w Poznaniu pod kierunkiem Mikołaja Zgółki. Działalność koncertową łączy z pracą pedagogiczną w szkole muzycznej.

 

Wojciech Sławiński 

    W 2004 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Kazimierza Michalika. Obecnie jest wiolonczelistą orkiestry Teatru Wielkiego - Opery Narodowej oraz szefem zespołu SYNAXIS. Od 2003 do 2006 roku współpracował z UBS Verbier Festival Orchestra, z którą występował wielokrotnie m.in. pod kierunkiem Jamesa Levine'a, Neeme Järviego, Valerego Gergieva, Yurija Temirkanova, Nico Franka, Christopha von Dohnanyi, Charles'a Dutoit, z solistami najwyższej rangi jak Marta Argerich, Sarah Chang, Anna Silja, Leif Ove Andsnes, Lang Lang, Mischa Maisky, Yuri Bashmet, Vadim Repin, Maxim Vengerov, Joshua Bell, Thomas Quasthoff. W roku 2004 współpracował z zespołem kameralnym Transemble, w latach 2001-2002 był koncertmistrzem Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej w Warszawie, jako solista i kameralista koncertował w wielu miastach Polski. Zdobywał wyróżnienia na Konkursie Zespołów Kameralnych w Łodzi (1996), Konkursie im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Poznaniu (1997), Konkursie Bachowskim w Zielonej Górze (1998), jest laureatem II nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym w Elblągu (1998), na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi i półfinalistą Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego w Vina del Mar w Chile (2001). Jako uczestnik kursów mistrzowskich w zakresie gry na wiolonczeli, kameralistyki, kompozycji pracował m.in. pod kierunkiem Stanisława Firleja, Andrzeja Orkisza, Victorii Yagling, Clausa Reichardta, Kurta Levina, Mirosława Ławrynowicza, Wolfganga Marschnera, Michała Trojanowskiego, Andrew Tloma, Young-Chang Cho i Pawła Głąbika. 


Soyeon Lim

      Ukończyła Gimcheon High School of Arts w klasie prof. Myeong Hee Lee. Jest absolwentką klasy prof. Yeon Jung Kim i klasy prof. Andrzeja Dutkiewicza w Keimyeong University of music w Korei, oraz klasy prof. Jerzego Sterczyńskiego w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Uczestniczyła w Mistrzowskich Warsztatach Muzycznych w Zamościu w klasie prof. Edwarda Wolanina. W roku 2009 zdobyła nagrodę Grand Prix VI Edycji Konkursu „Zapomniana Muzyka Polska” organizowanego przez wydawnictwo Acte Prealable. Jest laureatką II nagrody oraz Nagrody Specjalnej za najlepsze wykonanie utworu kompozytora holenderskiego na "XII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Współczesnej" w Krakowie (2008). Jest laureatką II nagrody ogólno – koreańskiego konkursu pianistycznego w Daegu (Korea Płd.) W wieku 16 lat wystąpiła jako solistka wykonując V koncert fortepianowy Ludwika van Beethovena z towarzyszeniem orkiestry Gimcheon High School of Arts. W roku 2005 koncertowała w ramach wschodnio – azjatyckiego festiwalu muzyki współczesnej „Dong Asia Hyundae Eumak Je”. Od roku 2006 współpracuje jako pianistka i korepetytorka z „Operą na Zamku” w Szczecinie z którą przygotowuje musical „My Fair Lady” w Schwedt (Niemcy). Od roku 2007 współpracuje jako pianistka, kameralistka i korepetytorka z Filharmonią narodową, dając szereg koncertów dla młodzieży w całej Polsce. W 2006 roku nagrała muzykę do spektaklu teatralnego „Romans z Czechowem” dla Teatru Nowego w Łodzi. Wykonała muzykę na olbrzymim międzynarodowym widowisku teatralno – muzycznym „Łasztownia-Lastadie” (2006) oraz „Recycling” (2009) stworzone przez Teatr Kana w Szczecinie. Od 2009 roku współpracuje z Międzynarodowymi Kursami Muzycznymi w Łańcucie jako pianistka w klasie prof. Helen Brunner oraz prof. Dariusza Smolarskiego. 


Tomasz Woźniak

      Naukę gry na trąbce rozpoczął w wieku 10-ciu lat, w Szkole Muzycznej w Jaśle (podkarpackie) w klasie Ireneusza Fatygi. Ukończył Państwowe Liceum Muzyczne im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie w klasie mgr Józefa Nawojskiego. W 2003r. zakończył studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie trąbki ad. Krzysztofa Bednarczyka, uzyskując tytuł magistra sztuki. W latach 2004/5 po otrzymaniu Stypendium Ministra Kultury doskonalił swe umiejętności na studiach podyplomowych w Conservatoire Supérieur w Paryżu, w klasie Guy Touvrona. Jest laureatem wielu przesłuchań makroregionalnych i ogólnopolskich instrumentów dętych blaszanych  (1993 Krosno I-sze miejsce; 1994 Rzeszów II-gie miejsce;  1995 Częstochowa IV-te miejsce). W 1996r. na I. Ogólnopolskim Festiwalu Trębaczy w Kaliszu zdobył I-sze miejsce w kategorii młodzieżowej oraz specjalne wyróżnienia: Grand Prix i Rydwan Apollina – nagroda Ministra Kultury i Sztuki. W 1998r. był stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. W 2002r. zajął III-cie miejsce na III. Ogólnopolskim Festiwalu Trębaczy w Kaliszu w Kategorii Otwartej. W 2003r. otrzymał I-szą nagrodę w Konkursie YAMAHY dla instrumentów dętych blaszanych (YAMAHA Competition for Brass Instruments) w Poznaniu, oraz, wspólnie z kwartetem dętym,  II-gą nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych w Warszawie. Na VII.Międzynarodowym Konkursie Klassik-Festival Ruhr 2004 w Marl (Niemcy) otrzymał Nagrodę Kameralną (Kammermusikpreis). W 2003 oraz 2006r. był półfinalistą Międzynarodowego Konkursu na Trąbkę im. Maurice’a André w Paryżu. Brał czynny udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez m.in. André Henry (Kalisz), Siergieja Nakariakowa (Warszawa), Gabrielle Cassone (Porcia), Reinholda Friedricha i Freda Millsa (Bruksella), Andrea Giuffredi (Lieksa). Jako solista koncertował m.in. z Filharmonią Rzeszowską,  Filharmonią Świętokrzyską, Orkiestrą Akademii Muzycznej w Warszawie, Filharmonią Kijowską, na Zamku Królewskim w Warszawie, w Niemczech, Włoszech i we Francji. Uczestniczył w festiwalach w kraju m.in.: Warszawska Jesień (2005,2006,2010), Laboratorium Muzyki Współczesnej (Warszawa 2006, Białystok 2010), Ogólnopolski Festiwal Trębaczy w Kaliszu (2005,2008), Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Ars Musica” w Iwoniczu (2006, 2010), II Praska Wiosna Muzyczna (2006), Warszawskie Spotkania Muzyczne (2008). Współpracował m. in. z Filharmonią Narodową, Teatrem Wielkim-Operą Narodową w Warszawie, Orkiestrą Sinfonia Varsovia, Filharmonią Rzeszowską, Warszawską Orkiestrą ‘Filharmonia’ oraz z Orkiestrą Conservatoire Supérieur w Paryżu i Orkiestrą Jeunesses Musicales de France.  W latach 2005-2007 był I-trębaczem Opery i Filharmonii Podlaskiej. Grał pod batutą m.in. takich dyrygentów jak: K.Penderecki, J.Semkow, A.Wit, J.Maksymiuk, M.Kasprzyk, K.Kord, M.J.Błaszczyk, W.Rajski, M.Nałęcz-Niesiołowski, M.Pijarowski, T.Wojciechowski, K.Bumann, M.Ziml, Sz.Kawalla, K.Słowiński, P.Sułkowski, Ł.Borowicz. Koncertuje wciąż jako solista i kameralista wykonując repertuar od baroku do muzyki współczesnej, której nieraz dokonywał prawykonania (M. Borkowski, M. Błażewicz, A. Nawrocka). Obecnie pracuje w Polskiej Orkiestrze Radiowej w Warszawie.


  • Donatorzy
  • Partnerzy