Artelier


Muzyczni Ambasadorzy Szczecina


Koncert Nadzwyczajny – Muzyczni Ambasadorzy Szczecina 2013


Zapraszamy do obejrzenia fotografii z koncertu!


Celem koncertu jest promocja wybitnie utalentowanych uczniów, studentów i absolwentów szczecińskich szkół średnich i wyższych, rozpoczynających swoją karierę i będących przez swoją pracę twórczą ambasadorami Szczecina poza jego granicami, na estradach świata na których z pewnością będą występowali w przyszłości.


Data koncertu: 24 luty 2013, godz. 12:00

Miejsce Koncertu: Zamek Książąt Pomorskich, sala księcia Bogusława X

Wstęp wolny - za okazaniem bezpłatnej wejściówki do pobrania w kasie zamku od godz.10:00 w dniu koncertu.


Program koncertu

Henryk Wieniawski - I koncert skrzypcowy fis-moll op. 14

cz1 - Allegro moderato

cz2 - Preghiera

cz3 - Rondo. Allegro


Emmanuel Sejourne - Koncert na wibrafon i orkiestrę smyczkową

cz1 - A piacere

cz2 - Energique et agressif

Wykonawcy:

Gwidon Ciężarek - skrzypce

Antonina Kadur - wibrafon

Kazimierz Dąbrowski - dyrygent

Orkiestra Smyczkowa i Symfoniczna Ambasadorów Szczecina


Organizator koncertu: Fundacja Artelier.

Partner: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.Donator koncertu: Miasto SzczecinPatroni medialni: wSzczecinie, Echo Szczecina, Instytut Kultury Alternatywnej.Artyści

Antonina Kadur- ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. I Zespół Szkół Muzycznych w Szczecinie w klasie Dariusz
Jagiełło. Laureatka konkursów solowych i kameralnych o zasięgu międzyregionalnym i ogólnopolskim między innymi w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie. Umiejętności w grze na instrumentach perkusyjnych zgłębia na licznych warsztatach i kursach mistrzowskich. Obecnie jest studentką pierwszego roku studiów magisterskich na Akademii Sztuki w Szczecinie, w klasie perkusji, którą prowadzi prof. Jorge Luis Valcarcel Gregorio. Do najważniejszych osiągnięć należy druga nagroda na Międzynarodowym Konkursie Perkusyjnym w Fermo we Włoszech. Wraz z Małgorzatą Kępą współtworzy duet perkusyjny percusionistAS.  


Gwidon Ciężarek jest uczniem VI klasy ZSM II stopnia w Szczecinie w klasie mgr Małgorzaty Gajewskiej – Makulec. Jest wielokrotnym laureatem konkursów skrzypcowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jego najważniejsze osiągnięcia to :

- I Miejsce - „VII Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz” w Jaśle – 2012r.

- I Miejsce oraz Nagroda Specjalna im. Tadeusza Wrońskiego – „IV Młodzieżowy Konkurs Na Skrzypce Solo im. Tadeusza Wrońskiego” w Tomaszowie Mazowieckim – 2012r.

- III Miejsce i Nagroda Dyrektora CEA – „Ogólnopolskie Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej” w Warszawie – 2012r.

- IV Miejsce oraz Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury–

„IX Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Aleksandry Januszajtis” w Gdańsku-2011r.

- II Miejsce – „III Młodzieżowy Konkurs Na Skrzypce Solo im. Tadeusza Wrońskiego” w Tomaszowie Mazowieckim – 2010r.

Jest wielokrotnym uczestnikiem Międzynarodowych Kursów Muzycznych w Łańcucie w których doskonalił swoje umiejętności u prof. Helen Brunner, prof. Mirosława Ławrynowicza, prof. Andrzeja Gębskiego, prof. Georga Michela, oraz Kursów muzycznych w Szczecinie w klasie prof. Wandy Wiłkomirskiej, prof. Janusza Wawrowskiego, prof. Michała Grabarczyka, prof. Bartosza Bryły, prof. Marcina Baranowskiego, prof. Jana Staniędy.

Gwidon Ciężarek wielokrotnie występował jako solista z orkiestrą wykonując m.in. : N. Paganiniego – I Koncert Skrzypcowy D-dur, C. Saint – Saensa – Introdukcję i Rondo Capriccioso, J. S. Bacha – Koncert na dwoje skrzypiec i orkiestrę d-moll. Jest wielokrotnym stypendystą Prezydenta Miasta Szczecina, Towarzystwa Przyjaciół Szczecina i Krajowego Funduszu Na Rzecz Dzieci. W roku 2013 otrzymał stypendium Ministra Kultury "Młoda Polska".


Kazimierz Dąbrowski - Edukację muzyczną rozpoczął od nauki gry na fortepianie w Szkole Muzycznej I i II stopnia w Białymstoku oraz śpiewu w klasie prof. Violetty Bieleckiej. W 2008 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem w specjalności dyrygentura symfoniczno-operowa w klasie prof. Ryszarda Dudka w Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie. Jego debiut dyrygencki miał miejsce w roku 2002 w Kościele pw. św. Wojciecha 
w Białymstoku.
Już w czasie studiów podjął wiele inicjatyw artystycznych jako organizator i dyrygent, prowadząc szereg koncertów oratoryjno-symfonicznych w prestiżowych miejscach Warszawy, m.in. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, Katedrze Praskiej, Auli Politechniki Warszawskiej, Sali Koncertowej Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina, Kościele św. Krzyża, prawykonując kompozycje takich twórców jak Miłosz Bembinow, Aleksander Kościów, Bartosz Kowalski, Andrzej Kopeć, Rafał Janiak. 
 Był asystentem dyrygenta i drugim dyrygentem projektów operowych realizowanych na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej i Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie. Po studiach zaangażował się w pracę z młodymi muzykami, prowadząc koncerty nowo powstałej Podlaskiej Orkiestry Kameralnej. Współpracował dotychczas z orkiestrami koncertując w Polsce: m. in. w Warszawie (Teatr Wielki - Opera Narodowa, Warszawska Opera Kameralna, Uniwersytet Muzyczny F. Chopina), Poznaniu, Olsztynie, Siedlcach (inaugurując działalność Orkiestry Symfonicznej Miasta Siedlce), Białymstoku, Suwałkach (Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie, Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku, Akademicka Orkiestra Symfoniczna Uniwersytetu Fryderyka Chopina – Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku, Orkiestra Studentów Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie) oraz za granicą (Austria, Czechy, Rumunia, Litwa). Współpracował z takimi artystami jak: Kevin Kenner, Krzysztof Trzaskowski, Ryszard Cieśla, Agnieszka Lipska-Nakoniecznik, Bogdan Makal, Dorota Radomska, Kamila Wąsik – Janiak, Joanna Różewska, Magdalena Idzik, Radosław Sobczak, Maria Machowska, Anna Jeruć-Kopeć, Maciej Frąckiewicz, Julia Kociuban, Aneta Łukaszewicz, Maciej Bogumił Nerkowski, Aneta Kapla-Marszałek, Paulina Boreczko-Wilczyńska. We wrześniu 2009 roku zdobył trzecią nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów „Craiova 2009”. Brał udział w kursie mistrzowskim z dyrygentury w Austrii. Jest stypendystą Keimyung University i Fundacji Pro Polonia Society w Daegu w Korei Południowej oraz laureatem „Stypendium Młodym Twórcom”, fundowanym przez Prezydenta Miasta Białegostoku. Od września 2008 roku pełni funkcję dyrektora artystycznego Suwalskiej Orkiestry Kameralnej, prowadzi również - od września 2009 – orkiestrę symfoniczną i kameralną Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku (w roku 2011 i 2012 otrzymał Nagrodę Dyrektora za osiągnięcia w edukacji młodzieży). W marcu 2011 roku ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Od października 2011 roku jest wykładowcą na białostockim wydziale Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. 
  • Donatorzy
  • Partnerzy