Artelier


Artyści poprzednich edycji festiwalu

Artyści edycji 2013

Kwartet Śląski

Szymon Krzeszowiec - skrzypce I
Arkadiusz Kubica - skrzypce II
Łukasz Syrnicki - altówka
Piotr Janosik - wiolonczela

      Kwartet Śląski istnieje nieprzerwanie od 1978 roku. Zespół doskonalił swoje umiejętności na kursach mistrzowskich prowadzonych przez artystów takich kwartetów jak LaSalle, Amadeus, Juiliard, Smetana czy Berg. 

Repertuar Kwartetu Śląskiego to ponad 400 utworów kameralnych, z czego około 300 to literatura XX i XXI wieku. Śląscy kameraliści dokonali ponad 100 prawykonań kwartetów smyczkowych kompozytorów polskich i obcych, z czego znaczna część jest im dedykowana.

Zespół koncertował w większości krajów europejskich oraz USA, Kanadzie, Meksyku, Japonii, Hong Kongu i Korei Południowej. Występował w tak renomowanych salach koncertowych jak Concertgebouw w Amsterdamie, Konzerthaus w Wiedniu, De Singel w Antwerpii, Schauspielhaus w Berlinie, Tivoli w Kopenhadze, Salle Pleyel w Paryżu, Carnegie Hall w Nowym Jorku, Jordan Hall w Bostonie, Hoam Art Hall w Seulu czy Bellas Artes w Mexico City.

Oprócz występów estradowych, Kwartet Śląski z powodzeniem dokonuje nagrań. Nagrywa muzykę różnych epok, koncentrując się na muzyce polskiej ostatniego trzydziestolecia., najczęściej z muzyką współczesną. Dyskografia zespołu liczy obecnie blisko 40 albumów wydanych przez takie wytwórnie jak ECM, EMI Polska,Olympia, CD Accord czy Radio Katowice. Trzy z nich otrzymały nagrodę muzyczną ”Fryderyk” za najlepsze nagranie muzyki kameralnej.

Kwartet Śląski jest także laureatem wielu nagród oraz odznaczeń. Spośród najważniejszych należy wymienić Złoty Krzyż Zasługi (1999), Złoty Orfeusz za najlepsze wykonanie utworu polskiego kompozytora podczas festiwalu Warszawska Jesień (2002), Złota Odznaka Honorowa za zasługi dla Województwa Śląskiego (2005), odznaka "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2008), Nagroda Radia Katowice im. S. Ligonia (2008).

Od 1993 r. odbywa się na Śląsku Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej "Kwartet Śląski i jego goście". Co roku w ramach tej imprezy odbywają się koncerty z udziałem zaproszonych instrumentalistów, wokalistów lub zespołów, które razem z Kwartetem Śląskim prezentują publiczności najciekawsze utwory kameralne.

Od 2005 roku mecenasem zespołu jest Samorząd Miasta Gliwice, zaś Gliwicki Teatr Muzyczny - partnerem wspólnych projektów.


Artelier Consort

Gustaw Ciężarek - skrzypce 
Łukasz Nazarczuk - skrzypce
Gwidon Ciężarek - skrzypce
Anna Barańska - altówka
Wojciech Sławiński - wiolonczela
Soyeon Lim - instrumenty klawiszowe
Daniel Popiałkiewicz - gitara
Rafał Krzanowski - instrumenty perkusyjne

      Zespół stworzony specjalnie na 4 edycję Festiwalu Artelier. 
Gustaw Ciężarek
Ukończył Państwową Podstawową Szkołę Muzyczną w Szczecinie w klasie Romana Wolfa oraz Liceum Muzyczne im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie w klasie Michała Cebrija. Jest absolwentem klasy prof. Konstantego Andrzeja Kulki, prof. Mirosława Ławrynowicza, Prof. Romana Lasockiego i Dr. Andrzeja Gębskiego w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Ukończył staż artystyczny na kierunku kameralistyka w klasie prof. Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Wielokrotnie uczestniczył w Mistrzowskich Kursach Muzycznych w Łańcucie, w Zakopanem i Fromborku doskonaląc swoje umiejętności u takich mistrzów jak Marina Yashvili, Wolfgang Marschner, Roland Baldini, Robert Szreder, Helen Brunner. Dwukrotnie otrzymał stypendium na udział w Mistrzowskich Kursach Muzycznych w Goch (Niemcy). W maju 2009 został laureatem nagrody Grand Prix w konkursie "Zapomniana muzyka polska" organizowanego przez wydawnictwo muzyczne "Acte Prealable". W 2008 został laureatem II miejsca, oraz otrzymał nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu kompozytora holenderskiego na "XII Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej" w Krakowie. Jest laureatem makroregionalnych przesłuchań skrzypcowych w Poznaniu i ogólnopolskich przesłuchań skrzypcowych w Elblągu. Koncertował jako solista z orkiestrą Filharmonii Szczecińskiej, Opery na Zamku, Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, Międzynarodową Orkiestrą Młodzieżową Pomerania wykonując koncerty skrzypcowe Czjkowskiego, Wieniawskiego, Mendelsohna, Vivaldiego, Bacha W roku 2011 wraz z pianistką Soyeon Lim nagrał debiutancką płytę ze wszystkimi utworami kameralnymi Władysława Żeleńskiego wydaną w wydawnictwie Acte Prealable. Jest stypendystą Prezydenta Miasta Szczecina oraz Towarzystwa Przyjaciół Szczecina Od 2008 roku jest koncertmistrzem Łomżyńskiej Filharmoni Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego.
Łukasz Nazarczuk
Łukasz Nazarczuk urodził się w 1982 roku w Szczecinie. Ukończył Akademie Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, pod kierunkiem profesora Michała Grabarczyka, oraz mistrzowskie studia podyplomowe, o specjalizacji skrzypce barokowe w Akademii Muzycznej w Poznaniu pod kierunkiem Mikołaja Zgółki. Uczestniczył w mistrzowskich kursach muzycznych między innymi u Vadima Brockiego, Mariny Jaszfili, Krzysztofa Jakowicza Bartosza Bryły i Roberta Szredera. Koncertował jako solista z polsko-niemiecką orkiestrą Pomerania pod batutą Wolfganga Shpitza. Był trzykrotnym laureatem Szczecińskiego Konkursu Kompozytorskiego. Jest członkiem orkiestry barokowej Accademia dell'Arcadia, Quattroporte Quartet, oraz Kwartetu Świętogórskiego. Dokonał wielu nagrań fonograficznych muzyki kameralnej. Gra na skrzypcach wykonanych przez francuskiego lutnika Louis’a Billottet (Paris 1927 ),oraz barokowym instrumencie z XVIII w. nieznanego autora. Działalność koncertową łączy z pracą pedagogiczną w szkole muzycznej.
Anna Barańska
Altowiolistka. Stypendystka Prezesa Rady Ministrów, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi. W 2010 roku ukończyła Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie dr hab. Róży Wilczak- Płaziuk i w tym samym roku, podjęła także studia doktoranckie w macierzystej uczelni. Umiejętności gry doskonaliła również na Międzynarodowych Kursach Muzycznych w Łańcucie w klasie prof. Ireny Albrecht oraz w Weimarze i Łodzi pod kierunkiem pedagogów takich jak prof. Zbigniew Frieman, prof. Dariusz Korcz i Hans Rottman. Jako solistka i kameralistka brała udział w licznych konkursach krajowych i międzynarodowych (Warszawa, Łódź, Pörtschach). Od 2009 roku związana na stałe z Filharmonią Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Współpracuje także z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina oraz orkiestrą kameralną Polish Camerata. Oprócz działalności koncertowej solowej, kameralnej i orkiestrowej, bierze także udział w nagraniach płytowych i telewizyjnych.
Soyeon Lim
Ukończyła Gimcheon High School of Arts w klasie prof. Myeong Hee Lee. Jest absolwentką klasy prof. Yeon Jung Kim i klasy prof. Andrzeja Dutkiewicza w Keimyeong University of music w Korei, oraz klasy prof. Jerzego Sterczyńskiego w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Uczestniczyła w Mistrzowskich Warsztatach Muzycznych w Zamościu w klasie prof. Edwarda Wolanina. W roku 2009 zdobyła nagrodę Grand Prix VI Edycji Konkursu "Zapomniana Muzyka Polska" organizowanego przez wydawnictwo Acte Prealable. Jest laureatką II nagrody oraz Nagrody Specjalnej za najlepsze wykonanie utworu kompozytora holenderskiego na "XII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Współczesnej" w Krakowie (2008). Jest laureatką II nagrody ogólno - koreańskiego konkursu pianistycznego w Daegu (Korea Płd.) W wieku 16 lat wystąpiła jako solistka wykonując V koncert fortepianowy Ludwika van Beethovena z towarzyszeniem orkiestry Gimcheon High School of Arts. W roku 2005 koncertowała w ramach wschodnio - azjatyckiego festiwalu muzyki współczesnej "Dong Asia Hyundae Eumak Je". Od roku 2006 współpracuje jako pianistka i korepetytorka z "Operą na Zamku" w Szczecinie z którą przygotowuje musical "My Fair Lady" w Schwedt (Niemcy). Od roku 2007 współpracuje jako pianistka, kameralistka i korepetytorka z Filharmonią narodową, dając szereg koncertów dla młodzieży w całej Polsce. W 2006 roku nagrała muzykę do spektaklu teatralnego "Romans z Czechowem" dla Teatru Nowego w Łodzi. Wykonała muzykę na olbrzymim międzynarodowym widowisku teatralno - muzycznym "Łasztownia-Lastadie" (2006) oraz "Recycling" (2009) stworzone przez Teatr Kana w Szczecinie, Od 2009 roku współpracuje z Międzynarodowymi Kursami Muzycznymi w Łańcucie jako pianistka w klasie prof. Helen Brunner oraz prof. Dariusza Smolarskiego. 
Gwidon Ciężarek
Gwidon Ciężarek jest uczniem ZSM II stopnia w Szczecinie w klasie mgr Małgorzaty Gajewskiej – Makulec. Jest wielokrotnym laureatem konkursów skrzypcowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jego najważniejsze osiągnięcia to :
- I Miejsce - „VII Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz” w Jaśle – 2012r.
- I Miejsce oraz Nagroda Specjalna im. Tadeusza Wrońskiego – „IV Młodzieżowy Konkurs Na Skrzypce Solo im. Tadeusza Wrońskiego” w Tomaszowie Mazowieckim – 2012r.
- III Miejsce i Nagroda Dyrektora CEA – „Ogólnopolskie Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej” w Warszawie – 2012r.
- IV Miejsce oraz Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury–
„IX Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Aleksandry Januszajtis” w Gdańsku-2011r.
- II Miejsce – „III Młodzieżowy Konkurs Na Skrzypce Solo im. Tadeusza Wrońskiego” w Tomaszowie Mazowieckim – 2010r.
- Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Ph. Telemanna w Poznaniu - finalista (2010)
- Międzynarodowe Spotkania młodych skrzypków im. M. Ławrynowicza w Płocku - wyróżnienie (2009)
- II konkurs "Skrzypce dla najlepszych" w Szczecinie - wyróżnienie (2008)
- I konkurs "Skrzypce dla najlepszych" w Szczecinie - 3 miejsce (2007)
Jest wielokrotnym uczestnikiem Międzynarodowych Kursów Muzycznych w Łańcucie w których doskonalił swoje umiejętności u prof. Helen Brunner, prof. Mirosława Ławrynowicza, prof. Andrzeja Gębskiego, prof. Georga Michela, oraz Kursów muzycznych w Szczecinie w klasie prof. Wandy Wiłkomirskiej, prof. Janusza Wawrowskiego, prof. Michała Grabarczyka, prof. Bartosza Bryły, prof. Marcina Baranowskiego, prof. Jana Staniędy.
Gwidon Ciężarek wielokrotnie występował jako solista z orkiestrą wykonując m.in. :
N. Paganiniego – I Koncert Skrzypcowy D-dur, C. Saint – Saensa – Introdukcję i Rondo Capriccioso, J. S. Bacha – Koncert na dwoje skrzypiec i orkiestrę d-moll.
Jest wielokrotnym stypendystą Prezydenta Miasta Szczecina, Towarzystwa Przyjaciół Szczecina i Krajowego Funduszu Na Rzecz Dzieci. W roku 2013 otrzymał stypendium Ministra Kultury "Młoda Polska".
Wojciech Sławiński
W 2004 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Kazimierza Michalika. Obecnie jest wiolonczelistą orkiestry Teatru Wielkiego - Opery Narodowej oraz szefem zespołu SYNAXIS. Od 2003 do 2006 roku współpracował z UBS Verbier Festival Orchestra, z którą występował wielokrotnie m.in. pod kierunkiem Jamesa Levine'a, Neeme Järviego, Valerego Gergieva, Yurija Temirkanova, Nico Franka, Christopha von Dohnanyi, Charles'a Dutoit, z solistami najwyższej rangi jak Marta Argerich, Sarah Chang, Anna Silja, Leif Ove Andsnes, Lang Lang, Mischa Maisky, Yuri Bashmet, Vadim Repin, Maxim Vengerov, Joshua Bell, Thomas Quasthoff. W roku 2004 współpracował z zespołem kameralnym Transemble, w latach 2001-2002 był koncertmistrzem Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej w Warszawie, jako solista i kameralista koncertował w wielu miastach Polski. Zdobywał wyróżnienia na Konkursie Zespołów Kameralnych w Łodzi (1996), Konkursie im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Poznaniu (1997), Konkursie Bachowskim w Zielonej Górze (1998), jest laureatem II nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym w Elblągu (1998), na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi i półfinalistą Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego w Vina del Mar w Chile (2001). Jako uczestnik kursów mistrzowskich w zakresie gry na wiolonczeli, kameralistyki, kompozycji pracował m.in. pod kierunkiem Stanisława Firleja, Andrzeja Orkisza, Victorii Yagling, Clausa Reichardta, Kurta Levina, Mirosława Ławrynowicza, Wolfganga Marschnera, Michała Trojanowskiego, Andrew Tloma, Young-Chang Cho i Pawła Głąbika. 
Daniel Popiałkiewicz
Gitarzysta i kompozytor jazzrockowy, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. W latach 2008-2009 wykładowca na Uniwersytecie Zielonogórskim na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.
Na stałe gra z Łona & The Pimps (nagrane trzy płyty, w tym Złota Płyta za album „Cztery i pół”), zwycięzcą polskiej edycji programu „Mam Talent” Marcinem Wyrostkiem (również wydane trzy płyty, w tym poczwórna Platynowa Płyta za album "Magia Del Tango" i nominacja do Fryderyka 2010). Współpracował poza tym z zespołami takimi jak: The Globetrotters (najnowsza płyta, Bernarda Maseli, Kuba Badach, Nippy Noya), Sound Smugglers (Marek Raduli, Krzysztof Ścierański), Button Hackers.
W roku 2008 rozpoczął karierę solową. Nakładem Fonografiki ukazały się dotychczas dwie solowe płyty: „The hope for tomorrow” i „Solstice”.
Rafał Krzanowski
Od 1998 roku współpracuje z Filharmonią Szczecińską, Operą na Zamku, Orkiestrą Academia. Uczestniczy w projektach Teatru Współczesnego, Zamku Książąt Pomorskich, Baltic Neopolis Orchestra, Festiwalu Muzyki Kameralnej Artelier oraz współpracuje z polskim duetem perkusyjnym Hob-Beats. Od 2004 roku współtworzy zespół Sambal. Członek międzynarodowej grupy Bloco X. Koncertuje w Polsce, Niemczech, Austrii, Belgii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Węgrzech (m.in. Festiwal CrossDrumming, Bremer Karneval, Festiwal Kody, Sziget Festiwal). Inicjator festiwalu Bom dia Samba 2011 przy Akademii Sztuki w Szczecinie. Swoje doświadczenie przekazuje organizując liczne warsztaty batucadowe w Polsce. Tworzy szczecińskie Bloco Pomerania. Pedagog w muzycznych szkołach podstawowych. Propagator sztuki perkusyjnej w różnej jej odsłonach. Z profesorem AS drem hab. Jorge Valcarcel Gregorio rozwija ideę perkusyjnej muzyki kameralnej w akademickim zespole PercusionistAS.
Od 2006 do 2010 roku zatrudniony na stanowisku asystenta w klasie perkusji w Akademii Muzycznej w Poznaniu, filia w Szczecinie. A od roku 2010 asystent w Akademii Sztuki.
Kursy mistrzowskie w Żaganiu, Berlinie, Kolonii, Rio de Janeiro pod okiem takich sław jak J. Beck, R. Flores, K. Szymanowski, S. Raiz, S. Krakowski. 
Studia ukończył w klasie perkusji prof. Jorge Luisa Valcarcela Gregoria w Akademii Muzycznej w Poznaniu, filia w Szczecinie. W 2006 roku Dyplom (perkusja - pedagogika instrumentalna) z wyróżnieniem i nagrodą Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. W 2004 i 2005 roku laureat I nagrody w Akademickim konkursie Miniatury.


Konrad Bukowian

2012- otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej. 
W sezonie koncertowym 2011/2012 miał okazję aż trzykrotnie wystąpić jako solista z rodzimą orkiestrą: 
- w październiku 2011 roku podczas koncertu z okazji 70. rocznicy deportacji Żydów z Europy Zachodniej i Pragi do Łódzkiego Getta wykonał zapomnianą "Serenadę Orientalną" na wiolonczelę i orkiestrę Dawida Poppera (dyrygent: Wojciech Rodek) 
- w listopadzie 2011 roku wykonał "Elegię Katyńską" na wiolonczelę i orkiestrę Jana Krenza pod dyrekcją kompozytora 
- w kwietniu 2012 roku wystąpił ze swoim mistrzem Ivanem Monighettim w utworze na dwie wiolonczele i orkiestrę pt: "Violoncelles Vibrez!" Giovanniego Sollimy. 
W styczniu 2013 roku wystąpił jako solista w Symfonii Koncertującej B-dur op. 84 J.Haydna. 
2009- wystąpił z Orkiestrą Filharmonii Łódzkiej w Koncercie Podwójnym na skrzypce, wiolonczelę i orkiestrę op.102 Johannesa Brahmsa. 
Poza działalnością orkiestrową i solistyczną rozwija swoją pasję do muzyki dawnej. W lipcu 2011 roku założył zespół "iBaroque!". 
2012- podczas inauguracji Festiwalu "Kolory Polski" wystąpił wraz ze swoim zespołem jako solista po raz pierwszy grając na wiolonczeli barokowej. 
Dzięki wsparciu Filharmonii Łódzkiej zrealizował w 2011 roku swój pierwszy autorski projekt poświęcony francuskiej muzyce barokowej pt. "Mieszczanin szlachcicem, Suita-monodram na orkiestrę barokową i narratora". 
Ten oparty na muzyce J.B.Lully'ego oraz komedii Moliera o tym samym tytule projekt jest eksperymentalnym połączeniem koncertu muzyki dawnej wykonywanej na oryginalnych instrumentach z elementami gry aktorskiej i tańca. 
W czerwcu 2012 roku zadebiutował jako dyrygent prowadząc na scenie Filharmonii Łódzkiej zespół "iBaroque!" oraz Chór Filharmonii Łódzkiej. 
Od kilku lat pracuje nad transkrypcjami dzieł literatury skrzypcowej na wiolonczelę. Ma w swoim repertuarze m.in. dwa koncerty skrzypcowe W.A.Mozarta, kaprysy N.Paganiniego oraz cykl "Cztery Pory Roku" A.Vivaldiego, który dwukrotnie wykonał w 2012 roku. 
W swojej karierze miał okazję występować jako solista w Szwajcarii, Japonii, Francji, Wielkiej Brytanii, w Niemczech, Hiszpanii, Portugalii, Rosji oraz Singapurze. Do znaczniejszych osiągnięć należą: 
- wystep na “Yehudi Menuhin Festival” w Gstaad w Szwajcarii 
- wykonanie “Concerto per viola” Krzysztofa Pendereckiego z Sinfonieorchester Basel w Szwajcarii 
- udział w festiwalu muzyki wiolonczelowej „Viva Cello” w Liestal w Szwajcarii 
- występy na: „Kyoto International Music Festival” w Japonii, „Viana do Castelo International Music Festival” w Portugalii oraz na Festiwalu "Chopin w Barwach Jesieni" w Antoninie 
Konrad Bukowian pracował na stanowisku zastępcy koncertmistrza wiolonczel Orkiestry "Sinfonia Varsovia". 
Był wielokrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Rządu Szwajcarii. 
Jest absolwentem "Conservatoire de musique de Geneve", "Musik-Akademie der Stadt Basel" oraz Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Zdobywał nagrody na konkursach w kraju i za granicą: dwukrotnie na Konkursie "Schweizer Tonkunstler Verein" w Bernie, Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym im. D.Danczowskiego w Poznaniu, Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie

Daniel Popiałkiewicz

Daniel Popiałkiewicz 
Gitarzysta i kompozytor jazzrockowy, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. W latach 2008-2009 wykładowca na Uniwersytecie Zielonogórskim na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.
Na stałe gra z Łona & The Pimps (nagrane trzy płyty, w tym Złota Płyta za album „Cztery i pół”), zwycięzcą polskiej edycji programu „Mam Talent” Marcinem Wyrostkiem (również wydane trzy płyty, w tym poczwórna Platynowa Płyta za album "Magia Del Tango" i nominacja do Fryderyka 2010). Współpracował poza tym z zespołami takimi jak: The Globetrotters (najnowsza płyta, Bernarda Maseli, Kuba Badach, Nippy Noya), Sound Smugglers (Marek Raduli, Krzysztof Ścierański), Button Hackers.
W roku 2008 rozpoczął karierę solową. Nakładem Fonografiki ukazały się dotychczas dwie solowe płyty: „The hope for tomorrow” i „Solstice”.
NAGRODY:
* Wyróżnienie Indywidualne na Jazz Juniors w Krakowie;
* Specjalna Nagroda Indywidualna na Krokus Jazz Festival w Jeleniej Górze;
* II miejsca na Novum Jazz Festival w Łomży;
* I miejsca w Małych Zmaganiach Jazzowych w Szczecinie;
* I miejsca na Guitar Battle w Szczecinie;
* I miejsca w Międzynarodowym Mistrzowskim Konkursie Gitarzystów Jazzowych Guitar City w Warszawie.
* Złota Płyta za album „Cztery i pół”.
* Poczwórna Platynowa Płyta za album „Magia del tango”.
* Nominacja do nagrody Fryderyk 2010 z zespołem Tango Corazon Quintet.
KRAJOWE FESTIWALE:
*  I Śląski Festiwal Jazzowy w Katowicach.
*  Festiwal Jazzowy w Cieszynie. 
*  ‘Novum Jazz Festival’ w Łomży.
*  ‘Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym’ w Mielcu.
*  Festiwal ‘Świdnickie Noce Jazzowe’.
*  Festiwal ‘Goście Pałacu w Rybnej’.
*  ‘Ethno Jazz Festival’ we Wrocławiu.
*  ‘Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy’ w Przemyślu
*  XI festiwal ‘Guitar City’ w Warszawie.
*  Festiwal ‘Boogie Brain’ w Szczecinie
*  Festiwal ‘Warsaw Challenge’ w Warszawie.
*  Festiwal ‘Rap Meeting’ we Wrocławiu.
*  Festiwal ‘Hip Hop Fest’ w Nysie.
*  Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach.
*  Festiwal ‘Top Trendy’ w Sopocie.
*  Festiwal ‘Męskie Granie’.
*  dwukrotny koncert na ‘Open’er Festival’ w Gdańsku.
*  dwukrotny koncert na ‘Coke Live Festival’ w Krakowie.
ZAGRANICZNE FESTIWALE:
*  Festiwal ‘Hip Hop Kemp’ w Hradec Kralowe w Czechach.
*  ‘Jazz Goes to the Town’ w Hradec Kralove w Czechach.
*  Festiwal ‘Polenallergie’ w Norymberdze w Niemczech.
*  ‘Jazztage’ w Dreźnie w Niemczech.
*  Festiwal ‘Dni Kultury Polskiej’ w Dreźnie w Niemczech.
*  ‘Shleswig Holstein Music Festival’ w Salzau w Niemczech.
*  dwukrotny koncert na ‘Jazztage’ w Ingolstadt w Niemczech.
*  ‘Montreux Jazz Festival’ w Montreux w Szwajcarii.

Maciej Garbowski 
Absolwent Instytutu Jazzu (2004 r.) oraz Wydziału Instrumentalnego (2005 r.) Akademii Muzycznej w Katowicach. W latach 2002 - 2005 członek Orkiestry Kameralnej Aukso pod kierunkiem Marka Mosia. Współtwórca uznanego w kraju i zagranicą tria RGG w 2001 r. Pomysłodawca i realizator projektu iMp International Musical Project. Od 2007 r. Wykładowca klasy kontrabasu i gitary basowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Członek projektu Tomasza Stańko New Balladyna Quartet.
Laureat licznych nagród, m.in.: I Nagroda na Bielskiej Zadymce Jazzowej w 2002 oraz 2007 r., II miejsce oraz Nagroda Publiczności na XXVII Internacionale Festival de Jazz w Getxo (Hiszpania) w 2003 r., nagroda „Klucz do Kariery” na festiwalu Pomorska Jesień Jazzowa w 2003 r., Jazzowa Płyta Roku w rankingu dziennika Rzeczpospolita oraz Radia Jazz (RGG - Unfinished Story), nagroda „Melomani 2008” dla najlepszego polskiego albumu jazzowego (RGG - Unfinished Story).
Współpraca: RGG, Maciej Obara Trio, Orkiestra Kameralna Aukso, Tomasz Stańko, Terje Rypdal, Thomas Gustafsson, Jon Fält, Antoine Roney, Jan „Ptaszyn” Wróblewski.
Krzysztof Gradziuk 
04.06.1979 – perkusista jazzowy, pedagog
Absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2003 roku otrzymał semestralne stypendium Hohschule für Musik und Theater w Lipsku (Niemcy), a w roku 2004 brał udział w Summer Jazz Workshop w Louisville (USA) w klasie John‘a Riley i Steve’a Davis‘a. W 2004 roku  został również wyróżniony stypendium Ministra Kultury i
Sztuki. Od 2001 członek tria fortepianowego RGG, jednego z czołowych zespołów jazzowych w naszym kraju.  Zespoły, w których również występuje na stałe to: Maciej Obara Quartet, Anna Gadt Quartet, Maciej Fortuna Trio, Daniel Popiałkiewicz Quartet, Leszek Kułakowski Trio.
Obecnie jest wykładowcą w klasie perkusji w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, na Wydziale Jazzu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Policealnym Studium Jazzu w im. Henryka Majewskiego w Warszawie.
Najważniejsze nagrody i wyróżnienia:
-I nagroda na festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa - RGG ( 2002 )
-II nagroda oraz nagroda publiczności na XXVII Miedzynarodowym Festiwalu Jazzowym w Getxo ( Hiszpania ) - RGG ( 2003 )
-“Klucz do Kariery“ na Pomorskiej Jesieni Jazzowej - RGG ( 2003 )
-II nagroda  na festiwalu Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze 
- RGG  ( 2004)
-III nagroda  na festiwalu Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze 
- Maciej Obara Trio ( 2005 )
-Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Jazzowych "JUNIOR JAZZ 2006" w Usti nad Labem ( Czechy ) 
- “In Space“ Trio ( 2006 )
-I nagroda na festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa
- Maciej Obara Trio ( 2007 )
Występował i miał okazje współpracować z :
Thomas Gustafsson, Tomasz Stańko, Antoine Roney, Avishai Cohen, Piotr Wojtasik, Jakob Dinesen, Frank Lacy, Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Kuba Stankiewicz, Maciej Sikała, Jacek Niedziela, Wojtek Niedziela, Grzegorz Nagórski, Adam Pierończyk, Bernard Maseli,  Maciej Grzywacz, Piotr Lemańczyk, Jarosław Śmietana, Anna Serafińska, Dominik Wania, Paweł Tomaszewski, Robert Majewski, Wojtek Majewski, Henryk Miśkiewicz, Krzysztof Herdzin, Adam Kowalewski,  Mateusz Kołakowski, Orkiestra Kameralna AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia i wielu innych.


Kwintet Dęty PAU PA RAU

Sylwia Kędzierska - flet
Joanna Krzanowska - obój
Radosław Herdzik - klarnet
Jarosław Nowak - fagot
Grzegorz Mondry - waltornia

Kwintet dęty PAU PA RAU połączyła miłość do kameralistyki. Celem powstania zespołu była alternatywa dla codzienności muzyka orkiestrowego, wspólne tworzenie sztuki poprzez kameralne muzykowanie oraz wydobycie na światło dzienne perełek muzyki kameralnej dotyczącej instrumentów dętych, której tak bardzo brak w polskich salach koncertowych. Słowem – wszystko to, co trudno znaleźć w filharmoniach. W skład kwintetu wchodzą absolwenci Akademii Muzycznych w Gdańsku i Katowicach, soliści Filharmonii w Szczecinie, wykładowcy szczecińskiej Akademii Sztuki oraz nauczyciele szczecińskich szkół muzycznych: Sylwia Kędzierska, Joanna Krzanowska, Radosław Herdzik, Jarosław Nowak i Grzegorz Mondry. Repertuar zespołu obejmuje muzykę od klasyki po współczesną, a także lekką, łatwą i przyjemną. Kwintet dęty PAU PA RAU oferuje muzykę żywą i prawdziwą, bez prądu, akwizytorów, pośredników i innych dyrygentów.

 
  • Donatorzy
  • Partnerzy