Artelier


Program z poprzednich lat

Program festiwalu 2013

 1. 28 czerwiec 2013
  Inauguracja Festiwalu

  Miejsce: 13 muz, Szczecin
  godzina: 18:00

  Powitania, szampan, kuluary...
  Inauguracja 4 Festiwalu Artelier będzie miała miejsce przed pierwszym koncertem festiwalu
  w 13 muzach.


 2. 28 czerwiec 2013
  Inne Pory Roku

  Miejsce: 13 muz, Szczecin
  godzina: 19:00

  Konrad Bukowian
  Artelier Consort

  Projekt jest nawiązaniem do cyklu koncertów skrzypcowych pt. "Cztery Pory Roku" A.Vivaldiego.

  Zamiast utworów skrzypcowych usłyszymy zestaw czterech dzieł Vivaldiego, które swym kolorytem będą odpowiadać porom roku.
  W programie pojawią się dwa koncerty wiolonczelowe tego kompozytora, które
  spełnią rolę ”Wiosny” i “Jesieni”. "Lato" okaże się porywającą swą żywiołowością Sinfonią z opery "Olympiade" Vivaldiego, a ostatnią porą roku będzie "Zima" ze słynnych skrzypcowych "Le Quattro Staggioni".Ważnym elementem tego muzycznego pejzażu będzie introdukcja - "Chaconne" na violę da gamba solo Marin Marais'a wykonana na wiolonczeli, która stanowi alegorię samotnego wędrowca poruszonego pięknem otaczającego świata i zmieniających się pór roku.

 3. 29 czerwiec 2013
  Gwiazda Kameralistyki

  Miejsce: Parafia Świętej Rodziny
  Kościół pw Królowej Korony Polskiej
  godzina: 19:00


  Kwartet Śląski

  Repertuar Kwartetu Śląskiego to ponad 400 utworów kameralnych, z czego około 300 to literatura XX i XXI wieku. Śląscy kameraliści dokonali ponad 100 prawykonań kwartetów smyczkowych kompozytorów polskich i obcych, z czego znaczna część jest im dedykowana. Dyskografia zespołu liczy obecnie blisko 40 albumów wydanych przez takie wytwórnie jak ECM, EMI Polska,Olympia, CD Accord czy Radio Katowice. Trzy z nich otrzymały nagrodę muzyczną ”Fryderyk” za najlepsze nagranie muzyki kameralnej.

  Na koncercie usłyszymy m.in. Kwartet Smyczkowy Henryka Mikołaja Góreckiego co wróży piękne nastroje i cudowne brzmienia zwłaszcza w zderzeniu z murami Świątyni Parafii Świętej Rodziny.


 4. 29 czerwiec 2013
  Jazz na Artelierze

  Miejsce: 13 muz, Szczecin
  godzina: 21:00


  Daniel Popiałkiewicz Trio

  Koncert jazzowy to nowość na Festiwalu Artelier i cieszymy się bardzo że od razu zaczynamy w tak doborowym składzie.
  Trio Daniela Popiałkiewicza to zespół
  młody lecz już bardzo doceniany na scenie polskiej. Na koncercie usłyszymy utwory z pierwszej płyty zespołu o której Jarosław Śmietana pisze tak: "Daniel Popiałkiewicz z dużym wdziękiem i na pełnym luzie udowadnia, że bez wątpienia należy juz do ścisłej czołówki gitarzystów jazzowych w Polsce. Jego gra jest płynna, bardzo dojrzała, perfekcyjna technicznie. Słychać dbałość o brzmienie, słychać świetne frazowanie i świadomą, przemyślaną artykulacje. To samo mogę powiedzieć o kontrabasiście Macieju Garbowskim i perkusiście Krzysztofie Gradziuku, świetnej (nie do przecenienia) kreatywnej sekcji rytmicznej. Z wielką przyjemnością wysłuchałem tych nagrań i pomyślałem sobie z satysfakcja, że ta płyta to znakomity dowód na to, że Polski Jazz ma się świetnie i wciąż ma znakomitą pozycje w świecie."


 5. 30 czerwiec 2013
  Muzyczny Szczecin

  Miejsce: Parafia Świętej Rodziny
  Kościół pw Królowej Korony Polskiej
  godzina: 16:00


  Kwintet Pauparau

  Kwintet dęty PAU PA RAU połączyła miłość
  do kameralistyki. Celem powstania zespołu była alternatywa dla codzienności muzyka orkiestrowego, wspólne tworzenie sztuki poprzez kameralne muzykowanie oraz wydobycie na światło dzienne perełek muzyki kameralnej dotyczącej instrumentów dętych. W skład kwintetu wchodzą absolwenci Akademii Muzycznych w Gdańsku i Katowicach, soliści Filharmonii w Szczecinie, wykładowcy szczecińskiej Akademii Sztuki oraz nauczyciele szczecińskich szkół muzycznych. Repertuar zespołu obejmuje muzykę od klasyki po współczesną. 


 6. 30 czerwiec 2013
  Finałowo Chillout'owo

  Miejsce: Teatr Kana
  godzina: 20:00


  Artelier Consort

  W tym roku Festiwal Artelier zakończy się jednocześnie witając wakacje i życząc wszystkim zasłużonego odpoczynku. Usłyszymy dzwięki relaksacyjne, na pograniczu muzyki w stylu minimal music i chillout'u. Mistrz oświetlenia z Teatru Kana zapewni publiczności również wiele doznań wizualnych które w połączeniu z muzyką skomponowaną przez Gustawa Ciężarka pozwolą abyśmy usiedli wygodnie i rozmarzyli się nad wakacyjnymi planami i nadchodzącymi chwilami spokoju.
  "Relax and smile..."


 • Donatorzy
 • Partnerzy